Daha fazla bilgi...
Daha fazla bilgi...
Daha fazla bilgi...
Daha fazla bilgi...
Daha fazla bilgi...
Daha fazla bilgi...
Ne Yapılır Bu Cunda da ?

Dünyada ki cennet Ayvalık da , Cunda adasında tatil yapmak bir ayrıcalıktır. Sizde bu ayrıcalığın bir parçası olun ve bu yaz tatilinizi cunda adasında geçirin

Cunda Adası Gece Hayatı & Eğlence Mekanları

Şöyle bir düşünce vardır kimi insanlarda, cunda adası sessiz, sakin yaş ortalaması yüksek insanların mekanıdır. Oysa bu kişiler ne kadarda yanıldığının farkında değillerdir. Onlar ya ada'nın gizli yüzünü keşfedememiş yada eğlenmeyi bilmeyen kişilerdir.

Öcelikle yaşınız kaç olursa olsun, ada sizi eğlendirir doyasıya, kimisine yeter sadece mehtabı izlemek; kimisi ise ister elinde içkisi çılgınca dans etmek. İlk olarak cennet köşelerden bahsedelim, bulması zor unutulması imakansız olan. Cundalı gençleri görürseniz ellerinde poşetler yürüyorlar gecenin bir yarısı, merak ederseniz nereye gidiyorlar, cevap şüphesizki; ya liman'a , deniz kenarına ya kırık iskeleye yada fahrisin tepesine... Daha bir çok yer bulunur bu cennet adada yaşamın keyfine varıp içkisini yudumlamak isteyenlere. Ulaşım aracı olan kişiler biraz daha şanslıdır olmasada her genç de bir araba, birisi çalışır onlar için minibüs gibi gece geç saatlere.

Pateriçaya gider kimisi eğlenmek için denize girmek için, öyle bir yerdir ki burası; elektriğin olmadığı, masmavi denizi ve kumsalıyla büyüleyen herkezi. Yol kenarlarında ki ufak barakalar da selamlar adalılar sizleri, misafer ederler sofralarına...Dedik ya arabası olanlar daha şanslı diye onlar sarımsaklı'da alırlar soluğu dünyanın en güzel plajlarından birine sahip olan küçük beldede. Bir eğlence merkezidir yaz aylarında Sarımsaklı, gündüzü bir başka gecesi bir başka güzel. Sayısız disco, club, bar sizleri bekler sabahın ilk ışıklarına. Gossip , Fly , Kaçamak , vb.

Canınız canlı müzik dinlemek isterse Lara barda alırsınız soluğu, eski rum evlerinin arasında üzeri açık tam bir yazlık mekan! Dilinizde şarkılar kafanızda biraz güzel yürümeye başlarsınız otelinize doğru cunda'nın sokaklarında.

Yetmezse canınız daha fazla eğlence isterse bakının etrafınıza, çalgıcılar göreceksiniz adanın sokaklarında birinde keman birinde klarnet diğerinde darbuka yapmanız gereken tek şey şarkınızı seçmek onlarla birlikte dile getirmek sabaha...

Sabah Kahvaltıları & Yemekler

Sabah, kahvaltı saati, unutun açık büfe kahvaltıları inin adanın merkezine, bir sabah sıcacık ada böreği, diğerinde "ayvalık tostu" yanında tavşan kanı çay ve sakızlı girit kurabiyesi... "Taş kahve'nin çardağında gülümseyin sabaha. Öğlene doğru eğer bakarsanız etrafınıza kolayca farkedeceksiniz ufacık çok şirin mekanlar, sizleri bekliyor olacaklar denemeniz için adaya özgü tatları, kalamarpapalina'yı zeytin yağlıları. Akşam üstüne doğru kendiniz hazırlayın ziyafete, boş yer bırakın midenizde. O kadar çok seçeneğiniz var ki...

Doğrusunu söylemek gerkirse denizin havasındanmıdır nedir bilinmez insan fazla iştahlanır cunda adasında işte o onda yardımınıza yetişir sahildeki restaurantlar güler yüzlü personeliyle. Hafta sonu ise rezervasyonunuzu sabahtan yaptırmanızda fayda var ,bu da aklınızda ola.

Yemekten sonra şöyle bir sahil gezintisi, elinizde dondurma işte o an anlarsınız yaşamak güzeldir cunda adasında. .

 

Ayvalık - Cunda'da bunlarda var
Cundada nerede yemek yenir ? Gece nereye gitsek ? Denize nerede girsek ?
ok Haydi Abbas Fasıl ok Adabeyi Restaurant ok Burcu Beach & Restoran ok Meze Restaurant ok Artur Restauran
ok Deniz Restaurant ok Evren Kafe ok Nesos Restaurant ok Lyra Veranda ok Moshos Taverna
ok Bay Nihat Rest. ok Doğa Alibey Club ok Medusa Tur ok Mekan Fasıl ok Dalyan Rest.
ok Ada Restaurant ok Papalina Rest. ok 1909 Cunda Rest ok Beybaba Rest. ok Yakamoz Rest.
ok Giritli Restaurant ok Bahtiyar, Star Rest. ok Laterna ok Hayat Bahçesi  
AYVALIK
KISA KISA CUNDA
İNTERAKTİF
CUNDA NEREDE
CUNDA RESİMLERİ
CUNDA BLOG'DAN