Cunda Lokması
Ana Sayfa » Yemek Kültürü » Cunda Lokması
Yazan-Çizen Cundalı | 1 yorum yapılmışyorum cunda
Üretim Tarihi: Çarşamba, Eylül 5, 2007

Cunda Lokması

İşte Cunda Adasına özgü bir tat daha, sahil boyunda görüp satın alabileceğiniz şuruplu bir tatlı. Üstüne çeşitli baharatlar atılarak servis ediliyor ve yemek sonrası yürüyüş yaparken yada çayınızı yudumlarken oldukça güzel gitmekte.

Sahilde arkası gelmeyen kuyruklar görürseniz eğer şaşırmayın bu kuyruk bir lokma kuyruğu, öyle ki insanlar dakikalarca bu kuyrukta beklemekte,  sıcak sıcak yeni çıkan lokmayı alma yarışına girmekteler. Şu anda Ada’da 2 noktada satışı yapılıyor. Birincisi; Ada spor kafe’nin çardağında ismi ise “Lokma Profesörü”, lokmalar makinada el değmeden üretilmekte. Cunda Lokmasını bulabileceğiniz 2. nokta ise diğerinden biraz ilerde yine sahilde bulunmakta, burasının ismi ise “Lokma imparatoru” Eski futbolcu olan cundalı  Saki bey tarafından işletilmekte yine Saki bey halihazırda Ada spor futbol kulübünün teknik direktörlüğünüde yapmakta. Lokma dökmek burada adeta bir sanat okadar hızlılar ki bir kaç dakika içinde kilolarca lokma döküyorlar, gerisi artık kuyruktakilere kalmış ; afiyetle yemek…. 

Cunda Adası Otelleri

Ayvalık Mutfağı


View this Post in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

Facebook'da Paylas

Bakın Millet Neler Demiş?

1 comment
 1. ulaştürümen
  Ekim 4, 2007
  sus

  buyuk kaptan mustafa ve sakinin meshur lokmasını uzun yıllar unutamazsınız ve saki kaptanın papalınasıyla nesos restaurant’ın karıdes guveçinide.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz

Söyleyecek birşeylerim var diyorsanız!

Resminizi ekleyin!
Gravatar'a katılın ve burada resiminizde yayınlansın. Hemde Bedava!