Cunda Adası Blog?
Home » Cunda Adası Blog?

Hergün Cundadan! Bir gün bir balık diğer gün bir mekan,belki bir yemek tarifi yada cennet adanın gizli köşeleri.Her gün yeni birşeyler öğrenecek, yeni yüzler tanıyacak , hoş vakit geçireceksiniz… Bu sayfa Hergün Cundadan sizlerle!


View this Post in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

Bakın Millet Neler Demiş?

17 comments
 1. Onur Kara
  Aralık 25, 2008
  sus

  Bu harika kültüre bir gün tesadüfen bürünmüş veya bilerek kendinizi bırakmışsanız kendinizi alıkoymak imkansız. Bunu yaşayarak anlayacaksınız. Belki de siz oradayken Midilli’den esen bir rüzgarla gelmiş, bu destansı adaya uzanmış bir insansınız. Ben size söyleyim; bu bir kurmaca. Ama hayal ederek hissetmek güzeldir. Ege kültürünün kalbi işte tam burası.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 2. Haris
  Ocak 20, 2009
  sus

  Ben de esasen Ayvaliklı bir Rumum. Önceleri Ayvalik dolaylarında hıkamet eden ninelerim daha sonra Cunda daha korunaklı bir yer olduğundan oraya taşınmış, sonra bu da yeterli kalmamış Midilli’ye kadar uzanmışlar. Midillili Türkler de yönü Batı Anadolu’ya çevirmiş. Bir döngü yaşanmış. Ben şuan hala Ayvalik’ta yaşıyorum. Burası çok güzel. Adeta karşı yakayı bize yansıtıyor. Her Perşembe burası Yunan doluyor pazardan dolayi. Çok coşkulu bi ortam oluşuyor. Midilli - Ayvali ulaşımı kolay. Bir de keşke ulaşım rahat olsa. Tüm adalara feribot seferleri mevcut kılınsa. Midilli’ye bile gitmek pahalı ve zor. Güzel anlar. Hoşcakalın


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 3. suare
  Şubat 24, 2009
  sus

  ayvalik ozelliklede sarimsakli.da yasayan arkadaslarla tanismak istiyorum..isteyen bana yazabilir..
  suare_izmir@hotmail.com


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 4. BASRİ YAVAŞ
  Ağustos 10, 2009
  sus

  Cundam,
  yıllarca hancılıgını yaptıgım ve hep öyle kalmayı arzuladıgım ,hayata ilk selamı çaktıgım ,sokakl arında yürümeyi ögrendigim kaldırımlarında onlarca ayakkabı eskittigim,ilk kulacımı denizinde attıgım,aşkı yaz akşamlarında tanıdıgım,güzeli tarif ederken ismini zikrettigim CUNDAM.Yarısını çoktan eskittigim ömrümün bir çok yerinde ayrılıklar üzerine yazdıgım çok sözlerim oldu ,şekilleri ne olursa olsun hepsi için de hep yüregim sızladı,lakin hiç böylesi sızlamamıştı çünkü hiç bir ayrılıgımın ismi CUNDA olmamıştı.Hancıların misafir ettigi yolcularının ardından yaşadıkları acılardı yaşadıgım acıların çogu.Dayanmalıyım alışmalıyım diye düşünürdüm hep çünkü öyleydi hancıların hayatları .g elişler oldugu gibi dönüşlerde vardı hancıların yaşamlarında birilerinin gidişiyle yaşananan hüzün bir başkalarının dönüşüyle sevince dönüşürdü hep.Sevincimin ve mutlulugum en büyügünü de senin yanında sonsuza kadar senle birlikte olacagımı düşündügüm An yaşıyordum CUNDAM.
  Lakin gel gör ki şimdi yolcun olmuş sana özlemimi yazıyorum burnumun diregi sızlaya sızlaya ,bu nasıl bir kader be CUNDAM yaşadıgım bir kabus mu yoksa dünya yörüngesinden mi çıktı ,anlamsızlıgın ,karmaşanın ,belkide kahpe kaderin tarifi böyle yapılmalı .Ben yani ,yıllarca senin ismini isminin başına getirmekten mutluluk duyan cundalı Basri senden uzaklarda seni sanal alemden izliyorum.Ayrılıgın içimi acıtıyor be CUNDAM içimi acıtıyooooooor.Yaşarken seni bir kez daha görebilirmiyim bilmiyorum ama bu dünyadan göçüm vaki oldugunda bedenim ebedi istirahati için senin kucagında olacak.Bekle beni CUNDAAAAAAAAAAAAAAAAAAM.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 5. basri yavaş
  Ağustos 21, 2009
  sus

  CUNDAM,
  Her zaman oldugu gibi dün akşam da rüyalarımdaydın insan kılıgına bürünmüş bogazıma sarılarak seni terkedişimin nedenini soruyordun bana durmaksızın,bense elinin altında çırpınarak nedenlerimi anlatmaya çalışıyordum lakin bir türlü sesimi duyuramıyordum sana terden sırılsıklam olmuş titreyerek uyandım halen daha rüyanın etkisindeyim .
  CUNDAM ben ne seni terkettim nede bazılarının söyledigi gibi senden kaçtım ben senden vazgeçtim be cundam neden mi…çünkü sevmek vazgeçmesini de bilmektir çogu zaman da ondan.
  Seni senle yaşadıgım çocukluk yıllarımda bir çok hayallerim olmuştu herkes gibi en büyügünü de daha ortaokul yıllarımda eli para denilen kire bulaşmış ithal cundalıların senin gerçek evlatların olan bizlere gerek sitelerinin gerek işletmelerinin önüne koymaya başladıkları yıllarda hırsla düşlediğim cundalılara yakışır cundalıların içinde paralı parasız eglenebildigi yeni yeni dostlukların aşkların tohumunun atıldıgı ilerki yıllarda da torunlara dedelei tarafından anlatılan hikayelerde ismi geçen temeli sevgiden oluşmuş bir mekanın sahibi olmak hayaliydi.Çok şükür ki gerçek te oldu hemde hayal ettigimden çok daha güzel olarak halen daha gururunu taşıyorum inan, ne olurdu sanki o son iki gün yaşanmasaydı diye düşünüyorum ve bir kez daha gözyaşlarıma engel olamıyorum şuan .
  Çok güzel geçen bir gecenin sabahıydı mekanımın kapısına yanaşmış besmeleyle anahtarı takmak üzereydim ki oda ne bir idam fermanı iliştirilmişti hemen anahtar deliginin üstüne SÖZDE ADAYI SEVENLER TARAFINDAN KURULMUŞ ADAYI KORUMA DERNEGİNİN ŞİKAYETLERİ ÜZERE BELEDİYECE İŞLETME MÜHÜRLENMİŞTİ,yıkılmamak için çöktüm hersabah kahvaltımı bekledigim turuncu kanapeye ailem aglıyor rızıklarını almak için gelen elemanlarım üzülerek ilişiyorlardı yanıma teker teker şoktaydım adeta, birden CİHAN belirdi önümde askerdeki agbisinle konuşabilmek için telefonuna kontör yüklemeliydi bu nedenle işinin başına geçmek için heyecanla mekana gelmiş fakat durumu ögrenince omuzlarından aşagıya bastırırcasına çöküverdi yanıma acıyla şekillenirken yüzü benim de yüregime bıçak saplıyordu sanki olamaz benim cundalım bu kadar zalim olamaz hele ekmekle hiç oynayamaz diye düşündüm bir an ama ne yazık ki oynamışlardı benimle birlikte 30 çalışanımın ekmegiyle .işte ozaman gurbetin kokusu gelmeye başlamıştı burnuma ilk kez mutluluk oyununu oynamaya başlamıştım sonkez üzülmeyin arkadaşlar biz de mecburi tatil yaparız bu gece dedim yanımdakilere.ADAYI KORUMA DERNEGİNİ KURANLARIN yaşadıgı gibi HASAN agbiler de vardı bu adada yaşamakta olan aynen böyle dedim dolmuşta yanıma oturup yeni nesil cundalılardan şikayet eden AYNUR ablaya haklısın dedi o da bana .Keşke o da ben de haklı olsaydık O HASAN AGBİLERDEN biri benim için en önemli olanı bir gece sonra cebine koydugu nişan yüzügüyle sevgilisine evlenme teklifinde bulunmak için arabasına binerek yola çıkan oglumun yolu üzerine para denilen kire elini iyice bulaştırmiş olmanın şımarıklıgıyla arabasını parketmiş bir ukalayla tartışması durumunda aynı derecede paraya esir olmuş mekan komşularım gibi hasan agbimde bana ve ogluma karşı dikilerek yıllarca hafızamdan silinmeyecek sözleri sarfetmeye başlamıştı.İŞTE CUNDAM sevgi bir kez daha vazgeçmeyi emrediyordu sevenine çaresiz senden vazgeçmeliydim seni haketmeyenlerin sana vermeye başladıkları zarara şahit olarak seni haketmeyenlerle daha fazla yaşayamazdım ve KÖR BİR GECENİN YARISI SENDEN VAZGEÇEREK UZAKLAŞTIM SESSİZCE YANIMA AİLEM VE HATIRALARIMIN TEMİZ OLANLARINI ALARAK.DUR KIZMA HEMEN BE CUNDAM BEN SENDEN VAZGEÇTİM DEDİM SENİ SEVMEKTEN DEMEDİM Kİ ASLA .SENİ HEP SEVDİM SEVMEYE DE DEVAM EDİYORUM CUNDAAAAAAAAAAM.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 6. BASRİ YAVAŞ
  Kasım 11, 2009
  sus

  HÜZÜNLÜ BİR HİKAYE GİBİDİR BENİM HAYATIM ANLATMAKTAN HOŞLANMADIGIM.KİMİ ZAMAN AŞKLARIM OLDU KİMİ ZAMAN DOSTLUKLARIM .KAÇINILMAZ AYRILIKLARIM OLDU ARDINDAN ACIMASIZ YANLIZLIKLARIM.ACIYAN YÜREGİM OLDU DİREGİ SIZLAYAN BURNUM AMA ŞİMDİ HEPSİNİ UNUTTUM ÇÜNKÜ CUNDA DİYE BİR SEVGİLİDİR BU GÜN ÖZLEMİNİ DUYDUGUM.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 7. ezgi
  Kasım 20, 2009
  sus

  çok enterasan; adadan ayrılış sebeplerimiz çok farklı da olsa ayrılığın acısını ben de yukarıdaki beyefendi gibi tarif ederdim.ölünce cunda’ya gömülme isteğinden tut da ,sevmek gerçekten şartlar öyle gereektirdiğinde vaz geçmektir düşüncesine kadar.burun direği sızlamalar,adı geçince gözleri dolmalar…bu insan denilen mahlukat,bu beyin denilen esrarengiz..unutulsa da can yakmasa dediğimiz hatıralar..hep böyle işler özlemenin bu saati?
  yurdundan sürgün yazarların ,politikacıların,siyasi suçluların neler hissettiğini o kadar iyi anladım ki..ruyalarınızda sokaklarını görerek uyandığınız bir yere gidememe,gitseniz de bıraktıklarınızı bulamama,ne kötü bir hismiş.bir yok oluşluk,bir işkence.
  hasretten gözlerinde parlak ışıklar çakınca,Allahım bi kavuşsam da bi nefes alsam,bi yeniden yaşamaya başlasam derken aslında çaresiz bir çabanın zavallılığını hissetmek.
  kendine acımaktan utanır,yeni gerçeklere,yeni yuzlere,yeni yaşamlara,yeni işlere alıştırmaya çalışırsın kendini ama natura değişmiyor işte.sen o’sun çünkü.Sen Cundada yaşadın ve öğrendin her şeyin ilkini.ve ilklerin yerini hiç bir şey tutmaz.daha iyiler,daha konforlular,daha bilgeler,daha çok’lar çıkar ama ilk’in tadı çıkmaz onlarda.
  hayatın tadını çıkarmayı çaresizce bir bekleyişe tutsak ettikten sonra görüyorum ki,o benim,senin hayat dediğin kendi kuralları ile akıyor,gidiyor.Akan bir derede akıntıya karşı duran taş olmak niye.ak gönlünün erdiği yere..
  ak sen de,tutunmaya çabalama artık.onlar suydu çünkü,senin üzerinden akıııpp gittiler.sana ve zamana aldırmadan..


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 8. BASRİ YAVAŞ
  Kasım 25, 2009
  sus

  BİR YER VAR BİLİYORUM
  ADI CUNDA .
  HAVASI BAŞKA ,KOKUSU BAŞKA
  HELE HELE AKŞAMLARI BAMBAŞKA.
  ÖZLÜYORUM,
  GİTMELİSİN ARTIK DİYORUM KENDİME
  GİDEMİYORUM.
  TAŞKAHVESİ,SAHİLİ,AŞIKLARTEPESİ
  HEPSİ AYNI GÜZELLİKTE BİLİYORUM.
  YANLIZCA CUNDALIYI ARIYORUM
  BULAMIYORUM.
  CUNDALI DENİLENİ DE TANIYAMIYORUM
  KİMBİLİR BELKİ BU YÜZDEN O YERE BİR TÜRLÜ
  VARAMIYORUM.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 9. basri yavaş
  Kasım 29, 2009
  sus

  cundayı koruma dernegi
  adı böyleymiş bu dernegin
  manasını ben çözemedim
  siz çözdüyseniz varın bana da söyleyin.
  yok taşı topragı korumaksa niyet
  bilmezlermi ki ruhsuz beden
  leşten ibaret.
  taşkahveyi sahili hatta yunanın kilisesini
  korumuşsunuz eyvallah
  aşıklar tepesi de dün yapılmış gibi
  duruyor yerinde,
  lakin cundalı yoksa bu korudugunuz yerlerde
  yok olmuş hoş bir seda gibi duruyorsa göklerde
  para hükümdar olmuş sevgi kalmışsa çok eskilerde
  alın o zaman cundanız sizin olsun derneginiz de.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 10. basri yavaş
  Aralık 31, 2009
  sus

  cCUNDA VE CUNDALI,,
  Benim için degeri ifade edilmeyen iki kelime keşke mümkün olsa da bu degerleri koruyabilmek için özellikle bu degerlerden rant elde edenlere etraflarını etraflarını zırhla çevirebilseydim diye düşünürüm çoğu kez .Neden mi söyleyim o zaman,
  Cumhuriyet tarihimizin en acı yanı MÜBADELEDİR izleri asla yok olmayan .Mübadelenin de günümüzdeki ismi CUNDA VE CUNDALIDIR.Yıl 1922 yıl 2010 aradan geçen onca zaman fakat izler halen daha taptaze ,bunu her cundalının yüzünde farkedebilirsiniz yaşlılarda da biraz daha farklı.sorsanız belki sevgili MUAMMER KETENCOGLU gibi güzel tarif edemezler duygularını fakat dinlerseniz atalarından miras sakladıkları girit manilerini titreyen seslerinden anlarsınız KETENCOGLUNUN KİMBİLİR KAÇ AŞ DOLU TENCERE OCAKTA ,KAÇ BEZ BEBEK BIRAKILARAK EN SON OYNANAN AVLUDA TERK ETTİLER YURTLARINI diye tarif ettigi acının sımsıcak saklandıgını yüreklerinde.Sakın yanlış anlamasın kimse yeni vatanlarından yok gocunmaları onları buralara sürükleyenlere de yoktur asla sitemleri tam aksine herkezden daha çok severler vatanlarını da devletlerini de lakin dedik ya dogdukları eve çocukluklarının geçtigi sokaklara yeni nesilin de baba yurdunadır hep özlemleri.velhasıl acının ,özlemin adıdır cunda ve cundalı bu nedenledir benim onlara sevdam.yıllardır kaybettigim her cundalı için bir başka sızladı yüregim.onca susuzluguma ragmen elimden kayıp giden suya baktıgım gibi baktım ellerde giden cundalının ardından söylenmemişleri ,söyleyemediklerimi ,ögrenemediklerini düşündüm hep yutkuna yutkuna .sonra gidilen yeri düşündüm başlıklarda yazılı isimleri okudum bir başka cundayı da orda görünce anlamsız bir tebessüm kapladı hep yüzümü sanki orası daha emindi.
  Her sabah oldugu gibi bu sabah ta adı cundayı koruma dernegi olan kuruluşun sitesini geziyordum bir yazı ilişti gözüme dernek tarafından yazılan yazdan yaza adaya gelen bir profumuz kaybetmenin üzüntüsü ifade ediliyordu ALLAH rahmet eylesin kim olursa olsun ölüm çok acı.lakin bu yakın zamanda bir çok cundalıyı kaybetmişiz,sevgili leventin annesi cundalı zeynep teyze ,sevgli cundalı yogurtçu hasan amca,segili selahattin amca,sevgili sarı metin agbi ve buna benzer haberim olmayan cundalılar neden bunlarla ilgili tek satır yok diye içerlendim dogrusu.acaba isimlerinin başına gelecek prof gibi takıları ünvanları olmadıgı için mi diye düşündüm bir an olamaz dedim sonra onların zaten ünvanları var ki CUNDALI.BUNDAN DAHA GÜZEL BİR ÜNVAN OLABİLİR Mİ.PEKİ NEDEN SORUSUNU SORDUM KENDİ KENDİME GAYET BASİT MECBURİYET KARŞISINDA CUNDASINI TERK EDENLERİN ARDINDAN YOKLUGUN BİZİM İÇİN KAZANÇ MI YOKSA KAYIP BOYUTUNDA ANLAMSIZ TARTIŞMALAR BAŞLATANLARIN İDARECİ OLDUGU BİR DERNEKTE OLSA OLSA ÇAGIMIZIN HASTALIGI RİYAKARLIK, DUYARSIZLIK VE TABİİ Kİ YAZLIKÇILARIN ARDINDAN TAZİYELER DÜZERKEN YANI BAŞINDA ÖLEN CUNDALIDAN HABERSİZLİK BEKLENEBİLİR DİYE DÜŞÜNEREK ÇOK YAZIK DERCESİNE BAŞIMI SAGA SOLA SAGLAMAKLA YETİNDİM ŞU AN.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 11. maviş
  Ocak 12, 2010
  sus

  Basri Abi, soyadın bana hiç yabancı gelmedi, eski Lara’nın mı sahibiydin sen?


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 12. basri yavaş
  Haziran 18, 2010
  sus

  SEN OLMASAYDIN CUNDAM NASIL TARİF EDİLİRDİ GÜZEL,
  SEN YOKSAN İÇİNDE EGER NOKSANDIR GÜZEL DİYE ANLATILAN HERŞEY.
  GERÇEK AŞKLAR SENDE BAŞLAR,SENLE YAŞANIR,
  SEN ŞAHİTLİK ETMEZSEN HER AŞK YARIM KALIR.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 13. basri yavaş
  Temmuz 22, 2010
  sus

  Hep söyledim söylemeye de devam edecegim gücümün ve ömrümün izin verdigi ölçüde .cundayı sevmek ona hizmet etmekle olur.ona hizmet ise insanına ,kedisine ,delisine ,velisine hatta yerde biten otuna sahip çıkmakla olur yani ona hizmet ,kendisini ayakta alkışladıgım sevgili büyügüm GÜVEN EZER hocamın yaptıgı gibi olur.Mekan kapıları üzerine asılan kanaryayı sevenler dernegi gibi cundayı koruma dernegi ,pateriçayı yaşatma dernegi tabelalarıyla olmaz.iki yıldır Cundamdan çok uzaklarda bir sürgün hayatı içersinde sadece sanal alemden cundamı takip edebiliyorum ve ilk kez bu gün okudugum bir haberle havalara zıplıyor gülmekle aglamak arasında bir ses tonuyla nara atıyorum.Benim hatıralarımda belki herkesden çok farklı bir şekilde yer alan benim için kutsiyeti tartışılmaz cunda yetiştirme yurdunun kullanım hakkını cundalı iş adamı GÜVEN EZER almış.böylesine güzel bir haberin basında yer almasına sebep olan sevgili agbimi ayakta alkışlıyorum HELAL HELAL OLSUN SANA.
  Birilerinin neden bu heyecan dediklerini duyar gibiyim bu da çok normal cundayı sadece bir yazlıkçı edasıyla sadece yazlarıyla seven yada cundayı sadece altın yumurtlayan bir tavuk gibi gören cundanın ALLAHım korusun BODRUM gibi bittigini düşündügü an kirletmek için vakit kaybetmeksizin yeni bakirelerin peşine düşenler despot evi olarak andıklerı bu ana kucagının benim için ne anlam ifade ettigini nerden bilebilirler.
  Despot evi diyerek bu güzel ve kutsal çatıyı başkalarına mal etmek isteyen art niyetlilere benim için bu ana kucagının anlamını uzun uzun analatmak yerine sadece bir iki cümleyle analatacagım.bu yer ben dünyaya geldikten sadece 14 gün sonra canım annemim ihtiyaçlarımı karşılamak için işbaşı yaptıgı ilk yer.benim bana analık yapmak için okulundan dahi feragat ederek ınga dedigim an her türlü hava şartlarına ragmen koşa koşa anneme ulaştırıp anne memesiyle buluştugum yer.bu yer çocukluguma izlerini adalarını bırakmış bir çok çocukluk arkadaşıma yuva olmuş onların yaralarını saran yıllarca onlara ana kucagı olmuş bir yer.Son zamanlarda cundamın her köşesine uzanmakta olan hoyrat ellerden bir tanesinin bu benim için son derece anlamlı her köşesinde annemin alın terini ,dostlarımın bazen sessiz sessiz yastıklarına akıttıkları anneye özlem gözyaşlarını bazen de onlara uzanan şefkatli bir elin ardından göklere yükselen kahkahalarını gizleyen bu kutsal yere de uzanacagı endişesini taşımaktaydım çok şükür ki öyle olmadı bu kez para denilen kir buraya uzanamadı.çok ama çok mutluyum.umarım GÜVEN EZER hocamın bu takdire şayan davranışı bu günden sonra CUNDAMI para ugruna hoyratça hatta ve hatta dogu illerimizde sadece para için öz evladını ne idügü belirsiz birine rahatlıkla satabilen baba gaddarlıgıyla pazarlayanlara ders olur.
  CUNDA bir sevgilinin adıdır,cunda nice aşkların dogdugu yaşadıgı yerdir,cunda kimi zaman deliye ,kimi zaman kediye ama hep sevgiye yetime garibe kucak olmuş bir yerdir CUNDAMA KIYMAYIN EFENDİLER..


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 14. basri yavaş
  Temmuz 22, 2010
  sus

  Adı güzel bu blogu ziyaret edip benim yazılarıma tesadüfen ulaşan dostlarımın bazı yerlere sık sık gönderme yapmış ve yapmaya devam etmem nedeniyle bana sitem edişlerini görür gibiyim belki de haksız degillerdir ne diyeyim,
  lakin son olarak bir yer e dikkatlerini çekip sonrada her türlü yorumları için buyrun kalem sizin diyecegim.Az önce beni heycanlandıran ve heyecanımısizle paylaşabilmek için her zaman ki adresime yani buraya başvurdugum mükemmel haber AİBEY ADASI DESPOT EVİNİN ki ben bu ifadeyi şiddetle red ediyorum aslı ALİBEY ADSI ESKİ YETİŞTİRME YURDU BİNASININ İHALESİNİ CUNDALI OTEL İŞLETMECİSİ GÜVEN EZER KAZANDI. Böylesine güzel ve her gerçek cundalı için son derecede anlamlı haberi nerden okudum dersiniz ALİBEY ADASINI KORUMA VE YAŞATMA DERNEGİ yoksa PATERİÇAADA DOGASINI VE KÜLTÜREL HAYATINI YAŞATMA DERNEGİNİN ilgili sayfalarından mı malesef hiç birinden AYVALIK HABER den okudum.Oysa ay ışıgı manastırını GÜLER SABANCI ALDI.AŞIKLAR TEPESİNİ KOÇ ALDI GİBİ haberleri vakit geçirmeksizin bizlere ulaştıran bu bize ait olan derneklerin ilgili sayfalarında vakit geçirmeksizin övgü dolu sözlerle alan dostumuza manen destek olacak nitelikte DERNEKÇE YANINDAYIZ gibi birlik ve beraberlik içeren göndermelerle yer alması gerekmezmiydi.
  Ben bu eleştirimin yorumunu sizlere bırakıyorum ister hemen şimdi beni ilgili dernek yöneticilerinin yaptıgı gibi basri YAVAŞ senin adadan uzakta oluşun adamız için kayıp degil kazanımdır gibi son derece seviyesiz ve yakışıksız eleştirilerle yerden yere vurun isterseniz cundalıya son derece hoyratça ve ilgisizce n uzak duran lejyoner cundalılarla omuz omuza fakat gerçek cundalıyla kilometrelerce uzak bakışan cundalı adına yola çıkıp cundalı için kılını kıpırdatmayanların kulagına CUNDAYI SEVMEK SILOGANLA DEGİL GÜVEN EZER GİBİLERLE ,BU GİBİ KİŞİLERE DESTEK VERMEK ADINA ONLARI AYAKTA ALKIŞLAMAKLA OLUR diye var gücünüzle bagırın.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 15. EMİN
  Eylül 15, 2010
  sus

  CUNDA HARİKA BİR YER MUTLAKA GİDİLİP GÖRÜLMESİ LAZIM.FAKAT ASLA SAHİL RESTAURANTA UĞRAMAYIN BALIK PİŞİRMEYİ BİLMİYORLAR.ÇOK KABALAR.ÇİY BALIK GETİRİP YEMEDİĞİNİZ BALIĞIN ÜCRETİNİ HİÇ SIKILMADAN UTANMADAN TAM OLARAK ALIYORLAR.BÖYLE GÜZEL BİR YERDE BU DURUMU ŞİKAYET EDEBİLECEĞİNİZ BİR MERCİNİN OLMAMASI ÇOK ACI.ZABITAYA GİTTİK KAPI DUVAR.HİÇ KİMSE YOK.BU ADAYA BU GİBİ DURUMLAR YAKIŞMIYOR.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 16. BASRİ YAVAŞ
  Eylül 17, 2010
  sus

  Az önce çok sevdigim ve sanal alemde de olsa görüşmekten çok keyif aldıgım bir cundalı kardeşimden tüm keyfimi kaçıracak 2 kötü haber aldım .inanın öylesine yıkıldım ki dakikalardır yerimden kalmak için gücümü toparlamaya çalışıyorum.İlk haber eski konsolos,bilge kişi,cunda aşıgı yaşarken de ölürken de kendine diyar olarak cundayı seçen benim için yaşadıgım tüm güzel hatıralara şahitlik yapacak kadar yakın bir dost ,bir agabey ÖMÜR agabeyimi kaybetmişim.RABBİM MEKANINI CENNET EYLESİN.Emir büyük yerden olunca maalesef biz aciz ve çaresizlerin söyleyecegi fazla bir şey kalmıyor.Sadece ona buradan güzel insan ,can dostum sen sıranı savdın ,şimdi sıra bende gittigin yerde rahat uyu ve biraz sonra ikinci kötü haber olarak verecegim habere tanıklık yapamadan gittigin için çok şanslısın biliyormusun,yaşasaydın eger son zamanlardaki o hasta halinle bile kendine saglıklı denilen insanların tercihlerinden dolayı eminim çok üzülecektin.
  Beni çok ama çok üzen ikinci habere gelince daha az önce kendileri için şarkı isteginde bulundugum ,yer aldıgım her ortamda onlardan biri olarak kendimi tanıtırken sonsuz gurur duydugumCUNDALIM maalesef ona CUNDA gibi cennet bir yeri vatan olarak hediye eden hemşehrisini yani türklük güneşi BÜYÜK TÜRK ATATÜRK ü silmek yok etmek isteyen ,bünyesinde kubilayın katlini gerçekleştirenlerin torunlarının bulundugu,ona karşı tunceli de ve dogunun muhtelif yerlerinde başkaldıranların soyundan gelenlerin hayat buldugu bir zihniyetin yargıyı ve türk silahlı kuvvetlerini siyasallaştırma projelerine ,üstelik kürdistan çıglıklarının haburdan yükselmekte olduguna şahit olmalarına ragmen EVET oyunu basmışmışlardır.
  Altında yatan gerçegi de ben yani cundayı ,cundalıyı çok iyi tanıyan ben pek tabii biliyorum.nedir bu neden derseniz yasaklanmış olan tratacılıgın yeniden serbest bırakılacagına dair verilen sözler.Eziliyorum çok yazık ,serbest kalır mm kalmaz mı bilemiyorum bu andan sonra da hiç ilgilenmiyorum amma keşke var oldugu günden bu yana nokta kadar menfaati için virgül kadar egilmeyen ve kendisine fiyat biçenlerin her zaman karşısına dikilen CUNDALIM bu vaatlerle karşısına dikilenlere de bu kez DEFOLUN diyebilseydi.
  Üzgünüm hem de çok üzgünüm amma bir yandan da CUNDAMDAN uzaklaşmak konusunda verdigim kararın ne denli dogru oldugunu şu an itibarıyla farkedebildigim için bu üzüntüm hafifleyecegini de düşünmüyor degilim.Oysa referandum haritasında şehitlerimin kanını andıran kırmızılıgın sadece batıda yogunlaştıgını görünce çok sevinmiş ve 129 yıl sonra yine güneş batıdan yani ATATÜRKÜN hemşehrilerinin yaşadıgı yerden doguyor dikkat kesilin diye bir başlık atmıştım referandum sonrası.YANILMIŞMIYIM acaba.
  OLMADI BE YAKIŞMADI SİZE MÜBADELENİN ÇİLELİ ÇOCUKLARI HEM DE HİÇ YAKIŞMADI.


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz
 17. Tevfik Güvenç
  Eylül 12, 2011
  sus

  Cunda’da neler yapılması, nerelerin görülmeli ve özellikle neler yenilmeli sorularına cevap bulabileceğiniz diğer faydalı bir yazıyı sizinle de paylaşıyorum. Gitmeden önce bu yazı gibi okunursa yararınıza olacaktır:

  http://nediycem.blogspot.com/2011/09/cundada-yaplacak-seyler.html

  İyi Tatiller…


  View this Comment in: English French Arabic German Greek Japanese Spanish

  Cevap yaz

Söyleyecek birşeylerim var diyorsanız!

Resminizi ekleyin!
Gravatar'a katılın ve burada resiminizde yayınlansın. Hemde Bedava!